0603Y1000332JDT
Mfr.Part #
0603Y1000332JDT
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
0603Y1000332JDT
Knowles Syfer 0603Y1000332JDT
FlexiCap™ 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000332JDT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
0603Y1000332JDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm