0603Y1000300JQT
Mfr.Part #
0603Y1000300JQT
Description
CAP CER 30PF 100V C0G/NP0 0603
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Capacitance :
30pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y1000300JQT
Knowles Syfer 0603Y1000300JQT
FlexiCap™ 30pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000300JQT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603Y1000300JQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm