0603Y1000270JCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y1000270JCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
27pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y1000270JCR
Knowles Syfer 0603Y1000270JCR
FlexiCap™ 27pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000270JCR Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
0603Y1000270JCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm