0603Y1000270GAT
Mfr.Part #
0603Y1000270GAT
Description
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
27pF
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
0603Y1000270GAT
Knowles Syfer 0603Y1000270GAT
FlexiCap™ 27pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000270GAT Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0603Y1000270GAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm