0603Y1000223KET
Mfr.Part #
0603Y1000223KET
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
0.022µF
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Datasheets
0603Y1000223KET
Knowles Syfer 0603Y1000223KET
FlexiCap™ 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)