0603Y1000221JET
Mfr.Part #
0603Y1000221JET
Description
CAP CER 220PF 100V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
0603Y1000221JET
Knowles Syfer 0603Y1000221JET
FlexiCap™ 220pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000221JET Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y1000221JET Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm