0603Y1000220JCT
Mfr.Part #
0603Y1000220JCT
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±5%
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
800μm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage :
100V
Capacitance :
22pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
800μm
Series :
FlexiCap™
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated DC :
100V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Dielectric :
C0G
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Ceramic
Weight :
2.012816mg
Factory Lead Time :
8 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Depth :
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
0603Y1000220JCT
Introducing Ceramic Capacitors Knowles Syfer 0603Y1000220JCT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:100V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:0603 (1608 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, 0603Y1000220JCT pinout, 0603Y1000220JCT datasheet PDF, 0603Y1000220JCT amp .Beyond Ceramic Capacitors Knowles Syfer 0603Y1000220JCT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Knowles Syfer 0603Y1000220JCT
FlexiCap™ 22pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)