0603Y1000182KDT
Mfr.Part #
0603Y1000182KDT
Description
CAP CER 1800PF 100V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1800pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y1000182KDT
Knowles Syfer 0603Y1000182KDT
FlexiCap™ 1800pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000182KDT Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
0603Y1000182KDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm