0603Y1000181KET
Mfr.Part #
0603Y1000181KET
Description
CAP CER 180PF 100V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
180pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Feature :
Soft Termination
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
0603Y1000181KET
Knowles Syfer 0603Y1000181KET
FlexiCap™ 180pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)