0603Y1000151KDT
Mfr.Part #
0603Y1000151KDT
Description
CAP CER 150PF 100V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
150pF
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y1000151KDT
Knowles Syfer 0603Y1000151KDT
FlexiCap™ 150pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000151KDT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603Y1000151KDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm