0603Y1000151KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y1000151KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
150pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
100V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
0603Y1000151KCT
Knowles Syfer 0603Y1000151KCT
FlexiCap™ 150pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)