0603Y1000121MXR
Mfr.Part #
0603Y1000121MXR
Description
CAP CER 120PF 100V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
120pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
0603Y1000121MXR
Knowles Syfer 0603Y1000121MXR
FlexiCap™ 120pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000121MXR Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
0603Y1000121MXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm