0603Y1000100JAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y1000100JAT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
10pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Published :
Feature :
Soft Termination
Datasheets
0603Y1000100JAT
Knowles Syfer 0603Y1000100JAT
FlexiCap™ 10pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y1000100JAT Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y1000100JAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm