0603Y063P820DCR
Mfr.Part #
0603Y063P820DCR
Description
CAP CER 0.82PF 63V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
0.82pF
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y063P820DCR
Knowles Syfer 0603Y063P820DCR
FlexiCap™ 0.82pF 63V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y063P820DCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603Y063P820DCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm