0603Y063P800BQT
Mfr.Part #
0603Y063P800BQT
Description
CAP CER 0.8PF 63V C0G/NP0 0603
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
0.8pF
Datasheets
0603Y063P800BQT
Knowles Syfer 0603Y063P800BQT
FlexiCap™ 0.8pF 63V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y063P800BQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603Y063P800BQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm