0603Y063P700DQT
Mfr.Part #
0603Y063P700DQT
Description
CAP CER 0.7PF 63V C0G/NP0 0603
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±0.5pF
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
0.7pF
Datasheets
0603Y063P700DQT
Knowles Syfer 0603Y063P700DQT
FlexiCap™ 0.7pF 63V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y063P700DQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0603Y063P700DQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm