0603Y0634P30HQT
Mfr.Part #
0603Y0634P30HQT
Description
CAP CER 4.3PF 63V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±0.05pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
4.3pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Datasheets
0603Y0634P30HQT
Knowles Syfer 0603Y0634P30HQT
FlexiCap™ 4.3pF 63V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0634P30HQT Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y0634P30HQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm