0603Y0633P90DFR
Mfr.Part #
0603Y0633P90DFR
Description
CAP CER 3.9PF 63V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±0.5pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
3.9pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y0633P90DFR
Knowles Syfer 0603Y0633P90DFR
FlexiCap™ 3.9pF 63V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0633P90DFR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0603Y0633P90DFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm