0603Y0631P80HQT
Mfr.Part #
0603Y0631P80HQT
Description
CAP CER 1.8PF 63V C0G/NP0 0603
Capacitance :
1.8pF
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Tolerance :
±0.05pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0603Y0631P80HQT
Knowles Syfer 0603Y0631P80HQT
FlexiCap™ 1.8pF 63V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0631P80HQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603Y0631P80HQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm