0603Y0631P80CAT
Mfr.Part #
0603Y0631P80CAT
Description
CAP CER 1.8PF 63V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
1.8pF
Datasheets
0603Y0631P80CAT
Knowles Syfer 0603Y0631P80CAT
FlexiCap™ 1.8pF 63V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)