0603Y0630822JXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y0630822JXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8200PF 63V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
8200pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
0603Y0630822JXR
Knowles Syfer 0603Y0630822JXR
FlexiCap™ 8200pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630822JXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603Y0630822JXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm