0603Y0630822JET
Mfr.Part #
0603Y0630822JET
Description
CAP CER 8200PF 63V X7R 0603
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
8200pF
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0630822JET
Knowles Syfer 0603Y0630822JET
FlexiCap™ 8200pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630822JET Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603Y0630822JET Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm