0603Y0630681KXR
Mfr.Part #
0603Y0630681KXR
Description
CAP CER 680PF 63V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
680pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y0630681KXR
Knowles Syfer 0603Y0630681KXR
FlexiCap™ 680pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630681KXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603Y0630681KXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm