0603Y0630562KDT
Mfr.Part #
0603Y0630562KDT
Description
CAP CER 5600PF 63V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
5600pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
0603Y0630562KDT
Knowles Syfer 0603Y0630562KDT
FlexiCap™ 5600pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630562KDT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
0603Y0630562KDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm