0603Y0630473KXR
Mfr.Part #
0603Y0630473KXR
Description
CAP CER 0.047UF 63V X7R 0603
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.047µF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0603Y0630473KXR
Knowles Syfer 0603Y0630473KXR
FlexiCap™ 0.047μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630473KXR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y0630473KXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm