0603Y0630391FAT
Mfr.Part #
0603Y0630391FAT
Description
CAP CER 390PF 63V C0G/NP0 0603
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
390pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Datasheets
0603Y0630391FAT
Knowles Syfer 0603Y0630391FAT
FlexiCap™ 390pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630391FAT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603Y0630391FAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm