0603Y0630390GQT
Mfr.Part #
0603Y0630390GQT
Description
CAP CER 39PF 63V C0G/NP0 0603
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
39pF
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Datasheets
0603Y0630390GQT
Knowles Syfer 0603Y0630390GQT
FlexiCap™ 39pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630390GQT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603Y0630390GQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm