0603Y0630390GAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y0630390GAR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 63V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±2%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
39pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
0603Y0630390GAR
Knowles Syfer 0603Y0630390GAR
FlexiCap™ 39pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630390GAR Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
0603Y0630390GAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm