0603Y0630332MER
Mfr.Part #
0603Y0630332MER
Description
CAP CER 3300PF 63V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
3300pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y0630332MER
Knowles Syfer 0603Y0630332MER
FlexiCap™ 3300pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630332MER Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
0603Y0630332MER Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm