0603Y0630272MET
Mfr.Part #
0603Y0630272MET
Description
CAP CER 2700PF 63V X7R 0603
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
63V
Series :
FlexiCap™
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±20%
Capacitance :
2700pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Datasheets
0603Y0630272MET
Knowles Syfer 0603Y0630272MET
FlexiCap™ 2700pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)