0603Y0630220JCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y0630220JCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 63V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
63V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
0603Y0630220JCR
Knowles Syfer 0603Y0630220JCR
FlexiCap™ 22pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630220JCR Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
0603Y0630220JCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm