0603Y0630181KET
Mfr.Part #
0603Y0630181KET
Description
CAP CER 180PF 63V X7R 0603
Factory Lead Time :
9 Weeks
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
180pF
Datasheets
0603Y0630181KET
Knowles Syfer 0603Y0630181KET
FlexiCap™ 180pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)