0603Y0630152MET
Mfr.Part #
0603Y0630152MET
Description
CAP CER 1500PF 63V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
63V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1500pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
0603Y0630152MET
Knowles Syfer 0603Y0630152MET
FlexiCap™ 1500pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)