0603Y0630151KCT
Mfr.Part #
0603Y0630151KCT
Description
CAP CER 150PF 63V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
150pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±10%
Datasheets
0603Y0630151KCT
Knowles Syfer 0603Y0630151KCT
FlexiCap™ 150pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)