0603Y0630151JQT
Mfr.Part #
0603Y0630151JQT
Description
CAP CER 150PF 63V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Capacitance :
150pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y0630151JQT
Knowles Syfer 0603Y0630151JQT
FlexiCap™ 150pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630151JQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0603Y0630151JQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm