0603Y0630151GFR
Mfr.Part #
0603Y0630151GFR
Description
CAP CER 150PF 63V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Datasheets
0603Y0630151GFR
Knowles Syfer 0603Y0630151GFR
FlexiCap™ 150pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630151GFR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603Y0630151GFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm