0603Y0630122MDT
Mfr.Part #
0603Y0630122MDT
Description
CAP CER 1200PF 63V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
1200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y0630122MDT
Knowles Syfer 0603Y0630122MDT
FlexiCap™ 1200pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630122MDT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
0603Y0630122MDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm