0603Y0630121MDR
Mfr.Part #
0603Y0630121MDR
Description
CAP CER 120PF 63V X7R 0603
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
120pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0630121MDR
Knowles Syfer 0603Y0630121MDR
FlexiCap™ 120pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630121MDR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
0603Y0630121MDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm