0603Y0630121JET
Mfr.Part #
0603Y0630121JET
Description
CAP CER 120PF 63V X7R 0603
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
63V
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
0603Y0630121JET
Knowles Syfer 0603Y0630121JET
FlexiCap™ 120pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)