0603Y0630120JAT
Mfr.Part #
0603Y0630120JAT
Description
CAP CER 12PF 63V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
12pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Feature :
Soft Termination
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
0603Y0630120JAT
Knowles Syfer 0603Y0630120JAT
FlexiCap™ 12pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)