0603Y0630101JDR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y0630101JDR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 63V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
100pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y0630101JDR
Knowles Syfer 0603Y0630101JDR
FlexiCap™ 100pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630101JDR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
0603Y0630101JDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm