0603Y0630101FFR
Mfr.Part #
0603Y0630101FFR
Description
CAP CER 100PF 63V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
63V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
100pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
0603Y0630101FFR
Knowles Syfer 0603Y0630101FFR
FlexiCap™ 100pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0630101FFR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603Y0630101FFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm