0603Y050P820BCT
Mfr.Part #
0603Y050P820BCT
Description
CAP CER 0.82PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.82pF
Datasheets
0603Y050P820BCT
Knowles Syfer 0603Y050P820BCT
FlexiCap™ 0.82pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y050P820BCT Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0603Y050P820BCT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm