0603Y050P820BCR
Mfr.Part #
0603Y050P820BCR
Description
CAP CER 0.82PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
0.82pF
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0603Y050P820BCR
Knowles Syfer 0603Y050P820BCR
FlexiCap™ 0.82pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y050P820BCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603Y050P820BCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm