0603Y0503P30CCT
Mfr.Part #
0603Y0503P30CCT
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
3.3pF
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
0603Y0503P30CCT
Knowles Syfer 0603Y0503P30CCT
FlexiCap™ 3.3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)