0603Y0500562MET
Mfr.Part #
0603Y0500562MET
Description
CAP CER 5600PF 50V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
5600pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y0500562MET
Knowles Syfer 0603Y0500562MET
FlexiCap™ 5600pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0500562MET Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y0500562MET Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm