0603Y0500472JXT
Mfr.Part #
0603Y0500472JXT
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
4700pF
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
0603Y0500472JXT
Knowles Syfer 0603Y0500472JXT
FlexiCap™ 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0500472JXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
0603Y0500472JXT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm