0603Y0500333MDT
Mfr.Part #
0603Y0500333MDT
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.033µF
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
0603Y0500333MDT
Knowles Syfer 0603Y0500333MDT
FlexiCap™ 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0500333MDT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603Y0500333MDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm