0603Y0500332KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y0500332KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
3300pF
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Series :
FlexiCap™
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Depth :
800μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Ceramic
Height :
800μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
0603Y0500332KXT
Introducing Ceramic Capacitors Knowles Syfer 0603Y0500332KXT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V, Package / Case:0603 (1608 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, 0603Y0500332KXT pinout, 0603Y0500332KXT datasheet PDF, 0603Y0500332KXT amp .Beyond Ceramic Capacitors Knowles Syfer 0603Y0500332KXT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Knowles Syfer 0603Y0500332KXT
FlexiCap™ 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)