0603Y0500330GCR
Mfr.Part #
0603Y0500330GCR
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±2%
Capacitance :
33pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
0603Y0500330GCR
Knowles Syfer 0603Y0500330GCR
FlexiCap™ 33pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0500330GCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0603Y0500330GCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm